Gospoda Pod Żelazną Pięścią

Z Altaron Wiki

Niedawno założona gospoda "Pod Żelazną Pięścią" to lokal znajdujący się nieopodal Bramy Żelaznej - południowego wyjścia z pierścienia gór wokół miasta Neolith. Zasłynęła już z licznych hucznych zabaw oraz świetnych warunków do odbywania spotkań biznesowych, które dyskutowane są na samej górze w sali specjalnie do nich przystosowanej. Barman Waldemar, przystosowując opuszczony w wyniku wojny zamek do swoich potrzeb, okazał się mistrzem w swym fachu, a jego talent wspierają najlepszej jakości trunki niespotykane gdziekolwiek indziej.

Plik:Gospoda Pod Żelazną Pięścią1.jpg

Jeśli postanowisz zatrzymać się w owej gospodzie, niech Ci lepiej nie przyjdzie do głowy wszczynać bójek, a tym bardziej próbować kogoś okraść, gdyż strażnik Tarnasz ze swoimi gwardzistami zawsze pozostaje czujny. Nawet jeśli nie wiesz o jego obecności - on ma na Ciebie oko.

Plik:Gospoda Pod Żelazną Pięścią2.jpg

Wielu postronnych obserwatorów zastanawia się jak to jest, że chroniony jedynie przez garstkę najemników zamek stojący właściwie w szczerym polu na obszarze działalności przydrożnych bandytów (nie mówiąc o bliskości linii frontu wojennego!) jest w stanie dobrze prosperować. Nikt jednak nie odkrył dotąd śladów łamania, bądź naginania prawa, co zresztą jest trudne, gdyż uprawnienia straży miejskiej Neolithu sięgają jedynie... Granic miasta, jak sama nazwa wskazuje.

Plik:Gospoda Pod Żelazną Pięścią3.jpg

Chodzą pogłoski jakoby poprzedni właściciel budynku miał prowadzić szemrane interesy z Ideowcami, a w podziemiach karczmy znajdowały się tunele, którymi przemycano diamenty - jednak nawet obecny gospodarz otwarcie przyznaje, że nie zbadał dotąd aż tak dokładnie piwnic zamku.