Obóz Konkwistadorów

Z Altaron Wiki

Oboz konkw1.jpg

Obóz konkwistadorów znajduje się na wschodnim skraju Moczarów Wielkiej Rzeki, granicząc z rzeką Sagitą. Zamieszkują ją awanturnicy żądni przygód i bogactw, jakie podobno skrywają rozległe trzęsawiska. Kolonia nieustannie tętni życiem - gdzie nie spojrzeć kręcą się żołnierze zakuci w pancerze i moriony, czekający tylko na rozkaz wyruszenia na kolejną wyprawę badawczą. Przybywają karawany, kurierzy doręczający uzbrojenie i lekarstwa. I choć wizja bogactw będących w zasięgu ręki rozpala wyobraźnię mieszkańców obozowiska, od czasu do czasu można usłyszeć ich narzekania na wilgoć, smród, choroby i komary.

Oboz konkw2.jpg

U wejścia do osady powita nas autochton, Gulb. Należy on do rodowitych mieszkańców tych terenów - bagnów i zajmuje się głównie konserwacją i naprawami mostu prowadzącego do obozu.

Oboz konkw3.jpg

Konkwistadorom przewodzi Krzysztof, a cel jaki mu przyświeca to zajęcie bagien i przepędzenie z nich jego dotychczasowych mieszkańców. A wszystko to z powodu skarbu jaki tu rzekomo ukryli praojcowie, o czym Krzysztof jest dogłębnie przekonany i zdeterminowany by go zdobyć, pomimo wszelkich przeciwności losu i potworności bagien, jak sam je określa. Wśród podróżnych odwiedzających to miejsce, krąży plotka, że konkwistadorzy zbudowali gdzieś kopalnię i zmuszają w niej do pracy bagnów...

Oboz konkw4.jpg
Oboz konkw5.jpg

W tych okolicznościach w kolonii nie brak okazji do robienia interesów. Ferdynand prowadzi tu sklep spożywczy, a kwatermistrz Alonzo oprócz obowiązków związanych z nadzorem magazynów zajmuje się też sprzedażą podstawowego ekwipunku dla odwiedzających bagna poszukiwaczy przygód.