Twierdza Akra

Z Altaron Wiki

Twierdza akra to jedna z największych i najmocniejszych twierdz zbudowanych kiedykolwiek w okolicach miasta Neolit. Znajduje się ona na północny wschód od miasta, a droga prowadząca do niej jest absolutnie bezpieczna.

Dojście do twierdza.JPG


Przy wejściu do Twierdzy przywita nas dwóch wartowników o imionach Narwil i Dawik. Pierwszy z nich niestety jest raczej małomówny, więc słowa z siebie nie wykrzesze.

Narwil i Dawik.JPG


Kierując się dalej na północ, dochodzimy do Sebastiana, który przeprowadza proces weryfikacji. Proces ten polega na wykrywaniu niebezbiecznych przedmiotów, które nie są mile widziane we wschodnim skrzydle.

Weryfikacja.JPG


Przed procesem weryfikacji, warto odłożyć owe niebezpieczne przedmioty do depozytu w Twierdzy, który znajduje się poziom niżej.

Depozyt.JPG


Zwiedzając zachodnie skrzydło Twierdzy Akra, możemy poczuć jeszcze unoszący się zapach jedzenia w jadalni królewskiej. Jedzenie donoszone tam jest z przyległej do pomieszcznia kuchni, w której gotują najznamienitsi kucharze Altaronu. Niestety nie zobaczymy żadnego z nich na służbie.

Jadalnia.JPG


Zmierzając dalej na wschód, mamy okazję przechadzać się po dworku królewskim, którego oczywiście strzeże wojsko. Niestety większość żołnierzy nawet nie reaguje na nasze zaczepki, a reszta ... po prostu nas spławia.

Dworek.JPG


Schodząc w głąb Twierdzy, możemy znaleźć miejsce ogarnięte spokojem i modlitwą. W tym miejscu możemy spotkać Armanda - kapłana pałacowego, który z chęcią opowie nam o swojej pracy i okolicznościach w jakich został sprowadzony do Twierdzy.

Armand.JPG


Podążając dalej w głąb Akra, napotkamy na swojej drodze Fryderyka, który jest Szambelanem w Twierdzy.

Fryderyk.JPG


Na tym samym poziomie znajduje się sama sala tronowa. Niestety nie uraczymy w niej, siedzącego na tronie króla Raigena, który zniknął jakiś czas temu, ale jest za to namiestnik, który pewnie opowie nam jakąś historię.

Namiestnik.JPG


Udając się poziom niżej napotykamy Lamię, która jest nadworną czarodziejką.

Lamia.JPG


Zwiedzając skrzydło zachodnie, naszą uwagę z pewnością przykuje trzej zimni ogrodnicy czyli Bonifacy, Pankracy i Serwacy. Rozśpiewani, rozgadani ... niestety tylko we własnym gronie. No cóż, zawsze można coś podsłuchać.

Bonifacy, serwacy, pankracy.JPG


Poziom niżej znajdziemy pomieszczenie, do którego dostęp mamy po wykonaniu pewnego zadania. W owym pomieszczeniu znajduje się Borys - główny inżynier machin wojennych. Kto wie ? Może właśnie obmyślia schematy do nowych broni ?

Borys.JPG


Natomiast nad poziomem z Bonifacym, Pankracym i Serwacym, urzęduje dowódca straży pałacowej - Marek. To on koordynuję patrolami w Twierdzy, zarządza zasobami, zleca remonty blanków oraz oczywiście kontaktuje się z innymi oddziałami.

Marek.JPG


Nikt nie jest w stanie opisać słowami tej ogromnej Twierdzy. To trzeba zobaczyć!