Transport

Z Altaron Wiki

Szlachta otrzymuje kilka dodatkowych tras, które mogą przydać się poszukiwaczom przygód pragnącym szybko dostać się do odległych miejsc.


Karawany

Kompania Przewoźnicza już od dwudziestu lat oferuje mieszkańcom królestwa przewozy do jego najbardziej strategicznych punktów handlowych. Obecnie zapewnia transport do takich miejsc jak: obóz drwali, kamieniołom minotaurów oraz Bekalelu czy też uruchomione niedawno, specjalnie na potrzeby wojska, linie zaopatrzenia do garnizonu stacjonującego nieopodal zniszczonego miasta Raindar. Nawet w obecnych czasach wojennych, mimo narzuconych przez władze zobowiązań, Eugieniusz robi wszystko, by zminimalizować straty i zwiększyć wydajność. Mądrze kieruje się w interesach zasadą, że "w biznesie dobra opinia to połowa sukcesu" i właśnie z tego powodu na miejsce dla swojej firmy wybrał Osadę - miejsce o świetnej renomie. Eugieniusz ma w zwyczaju narzekać na sąsiedztwo Smoczych Jeźdźców, co wielu złośliwych obraca w żart twierdząc, że przedsiębiorca nie postrzega ich jako gwarancję bezpieczeństwa na wypadek ataku Abitańczyków, lecz jako konkurencję w interesach.

Zadania Kompania Przewoźnicza

Smoczy Jeźdzcy

Smoczy Jeźdźcy swoją twierdzę wybudowali na południowym zachodzie Osady w górach nieopodal legowiska smoków. Mają oni dość negatywny stosunek do sąsiadów, których postrzegają jako bogate, samolubne osoby, których nie interesują sprawy innych. Na południowym wschodzie znajduje się wzniesienie będące punktem obserwacyjnym jeźdźca Chrysaora, któremu zdarza się przymknąć oko na wewnętrzne zakazy transportowania obcych, jeśli ujrzy nieco srebrników. Twierdza Jeźdźców składa się z kilku poziomów: na samym dole znajdziemy pomieszczenia przeznaczone dla służby, wyżej znajduje się sala narad, gdzie dyskutowane są trasy lotów poszczególnych Jeźdźców oraz miejsca, w których mają stacjonować. Wychodząc drzwiami na piętrze, jeżeli udamy się ścieżką na północ, dojdziemy na sam szczyt góry, gdzie znajdują się zagrody ze smokami oraz trenowane są nowe osobniki, które następnie przydzielane są nowym rekrutom, jednak należy pamiętać, że to nie Jeździec wybiera sobie smoka, ale to smok wybiera Jeźdźca, z którym tworzy więź do końca życia - jeżeli Jeździec straci życie w boju, jego smok również zginie.

Zadania Smoczy Jeźdźcy

Statki

Opis

Zadania Kogar: Karczma Pomyślnych Wiatrów