Ścieżka ochotnika altaronu Anan

Z Altaron Wiki

Spis treści

Informacje

Jest to skrócona informacja o zadaniu. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację otwórz spoiler.

Lokalizacja: Anan

Wymagane Przedmioty: Miedziak.gif 100 Miedziaków

Wymagany Poziom: Brak

Status Szlachecki: Nie

Trudność: Łatwy

Nagroda: Podróż na główny kontynent po osiągnięciu 10 poziomu

Samouczek

Pozwolenie na opuszczenie wyspy (10lv+)

Affinity [COL]: Witaj

Zarządca Gajusz: Witam w biurze zarządu wyspy Anan. W czym mogę pomóc?

Affinity: pozwolenie

Zarządca Gajusz: Tak, ja decyduję, czy dany ochotnik przyda się na froncie wojennym i udzielam pozwoleń na podróż na Erec Mocec Rochew. Na przykład ty, hmm […]

Zarządca Gajusz: […] Ty się kwalifikujesz. Jeśli chcesz, mogę udzielić odpowiedniego pozwolenia. Czy pragniesz opuścić Archipelag Licor?

Affinity: tak

Zarządca Gajusz: Bardzo dobrze. Ale nie tak szybko. Musisz najpierw podjąć decyzję kim chcesz zostać po opuszczeniu Archipelagu. Udzielę ci wszelkich koniecznych informacji. Chcesz posłuchać?

Affinity: tak

Zarządca Gajusz: Słuchaj uważnie. Na kontynent przewieziemy tylko kogoś, kto może przydać się tam w walce z najeźdźcą. Kogoś, kto jest doświadczony w walce. […]

Zarządca Gajusz: […] Innymi słowy kogoś, kto należy do jednej z trzech profesji. Możesz być Wojownikiem, Łucznikiem albo Magiem. Która profesja cię bardziej interesuje?

Affinity: mag/wojownik/łucznik

Zarządca Gajusz: Mag korzysta ze swojej wiedzy i potężnych zaklęć, jakich może się nauczyć. Nie należy on do najsilniejszych, ale może być poważnym zagrożeniem. Widzi ci się taka przyszłość?

Affinity: tak

Zarządca Gajusz: Na pewno pragniesz być Magiem? To nieodwołalna decyzja.

Affinity: tak

Zarządca Gajusz: Bardzo dobrze. Od momentu opuszczenia tej wyspy będziesz magiem. Gdy już znajdziesz się na kontynencie, polecam odwiedzić ich gildię. […]

Zarządca Gajusz: […] Oto co musisz teraz zrobić. Idź do kapitana Piotra, którego znajdziesz przy przystani na południu miasta i poproś go o transport na wyspę Erec Mocec Rochew. […]

Zarządca Gajusz: […] Pewnie będzie trzeba mu zapłacić, ale na pewno dasz sobie z tym radę. Gdy już się tam zjawisz, musisz postarać się o transport do miasta Neolith. […]

Zarządca Gajusz: […] Jeździec Bellerofont pełni funkcje zarządcy na tej wyspie i z pewnością udzieli ci potrzebnych informacji. Porozmawiaj z nim o podróży. Powodzenia.

Podróz na Erec mocec rochew

Affinity: witaj

Kapitan Piotr: Ahoj, Affinity! Ciągnie, hę, do wody, co?

Affinity: erec mocec rochew

Kapitan Piotr: Jasne, hę, jasne. Na kontynent panienkę ciągnie? Za podróż na, hę, Erec Mocec Rochew należy się 100 miedziaków, da radę?

Affinity: tak

Kapitan Piotr: Ruszajmy!

Erec Mocec Rochew

Pierwsza darmowa broń

03:38 Affinity: witaj

03:38 Przemysława: Witam, witam w sklepiku... Czy się nie mylę, czy nie widzę tu przyszłego maga? Mam coś, co może cię bardzo zainteresować, chcesz posłuchać?

03:38 Affinity: tak

03:38 Przemysława: Dostałam od jeźdźców skrzynię różdżek. Wyglądają mi na mocno używane, ale ja się na magii nie znam. Mogę ci jedną podarować! Taki prezent dla przyszłego bohatera, chcesz?

03:38 Affinity: tak

03:38 Przemysława: No to przyjmij to ode mnie jako prezent od Archipelagu dla przyszłego bohatera, ha ha! Może chcesz teraz pohandlować? Mam różne przydatne rzeczy na stanie.


03:40 Affinity: witaj

03:40 Bellerofont: Witaj. Kolejny ochotnik chcący wspomóc Altaron? Bardzo dobrze. Zapewne chcesz porozmawiać o swojej przyszłej podróży. No chyba, że o czymś innym.

03:40 Affinity: brama

03:40 Bellerofont: Twoja wybrana profesja to Mag, nie mylę się? Możliwe, że się przydasz na kontynencie. Czeka cię jeszcze jedna sprawa przed wylotem. […]

03:40 Bellerofont: […] Musisz dojść na szczyt góry, gdzie znajduje się lądowisko dla smoków. Po drodze przejdziesz krótką próbę zdolności. […]

03:40 Bellerofont: […] Idź do wartownika przy bramie na północy, a on cię przepuści. Dalej droga prosta. Gdy już będziesz mieć próbę za sobą, poszukaj Ikariusa, który zabierze cię do Altaronu.


03:41 Affinity: witaj

03:41 Wartownik: Witaj! Czy chcesz przejść przez bramę prowadzącą na szczyt góry?

03:41 Affinity: tak

03:41 Wartownik: Bardzo proszę!


Zabijamy Postracha i następnie udajemy się dalej by odszukać Smoczego Jeźdźca Ikariusa

03:41 Affinity: witaj

03:44 Ikarius: Witaj! Udało się przejść na szczyt, gratuluję! Jeśli masz potrzebę, możesz jeszcze wrócić na dół do miasteczka skrótem przez bramę, a jeśli chcesz, to możemy lecieć! Tylko poproś! Podróż życia czeka!

03:44 Affinity: lot

03:44 Ikarius: Tylko powiedz, a możemy lecieć na kontynent. Smok już czeka, niech no go wyprowadzę. Lecimy?

03:44 Affinity: tak

Co warto zrobić po dostaniu się na główny kontynent?

Pojawiamy się na dachu szpitala, warto od razu zapytać NPC Kasper o znaczniki a robimy to w ten sposób:

03:49 Affinity: witaj

03:49 Kasper: Witaj, Affinity! Po raz pierwszy w mieście? Jeśli tak, to może zainteresuje cię moja pierwsza rada. Chcesz ją usłyszeć?

03:49 Affinity: tak

03:49 Kasper: Naprzeciwko tego budynku szpitala mieści się biuro rejestru ludności. Jeśli planujesz się zapisać do jakiejś dodatkowej gildii, czy do wojska, to musisz wcześniej się tam zgłosić. Taka moja rada. Oferuję też inne wskazówki, tylko zapytaj.

03:49 Affinity: oferta

03:49 Kasper: Neolith jest duże, zwłaszcza od kiedy ludzie zewsząd się do niego zjeżdżają. Mogę więc ci pomóc i zaznaczyć ważne miejsca na mapie miasta. Mogę też o nim ci opowiedzieć dokładniej.

03:49 Affinity: zaznacz

03:49 Kasper: Mogę zaznaczyć ci na mapie lokacje miasta i okolic, zapytaj po prostu o konkretną. Chyba że chcesz bym ci od razu wszystkie bez gadania zaznaczył?

03:49 Affinity: tak

03:49 Kasper: A proszę bardzo.Następnie udajemy się zarejestrować oraz poprosić NPC o naszą pierwszą misje treningową!

03:50 Affinity: Witaj

03:50 Tornam: Witam. W czym mogę służyć?

03:50 Affinity: rejestr

03:50 Tornam: Ach, rozumiem, że jeszcze nie zostałaś wpisana? Zgaduję, że pochodzisz z Archipelagu Licor. To dobrze, że tacy ludzie jak ty, przybywają aby nam pomóc. […]

03:50 Tornam: […] Gotowe. Nowy wpis w księdze rejestru to "Obywatel 17595 - Affinity z Archipelagu." Jesteś od tej chwili oficjalnym członkiem naszej społeczności. […]

03:51 Tornam: […] Możesz już brać aktywny udział w jej strukturach, na przykład w różnych gildiach. Twoja gildia magów mieści się na zachód stąd - przy skrzyżowaniu z Główną ulicą. Z pewnością znajdziesz tam wiele zadań do wykonania. […]

03:51 Tornam: […] Skoro o tym mowa, to czas najwyższy, aby powalczyć o naszą wspólną wolność. Zapewne zainteresują cię również misje dla naszej armii.

03:51 Affinity: misja

03:51 Tornam: Ach, Dobrze słyszeć tę determinację w twoim głosie. Potrzeba nam takich jak ty. Nie tylko gildie zlecają zadania swoim podopiecznym, ale i nasza armia. […]

03:51 Tornam: […] Nie możemy cię jednak wysłać ot tak w bój licząc, że przed śmiercią ukatrupisz kilku Abitańczyków. Wpierw musimy wytrenować cię w walce zespołowej no i sprawdzić twoje umiejętności w pomniejszych zadaniach. […]

03:51 Tornam: […] Zgodnie z rozkazem dowództwa sił Altaronu, wszyscy ochotnicy mają wziąć udział w programie szkoleniowym. Czy zgadzasz się na to?

03:51 Affinity: tak

03:51 Tornam: W takim razie musisz odwiedzić dowódcę obozu treningowego. Szukaj go w wieży obserwacyjnej w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Głównej i Gildyjnej. Czy mogę w czymś jeszcze pomóc?

Dalszy opis questa dla wojska znajdziecie tutaj Rohinam: 1. Trening