Osada

Z Altaron Wiki

Plik:Osada1.jpg

Osada leży na północ od miasta Neolith i choć do samego miasta nie należy, to z całą pewnością leży na tyle blisko, że wielu z całą pewnością może tak pomyśleć. Zamieszkują ją bogatsi dziwacy, ale też osoby zwyczajnie pragnące spokoju od zgiełku miasta. Niestety w obliczu wojny nawet tam nikt już nie czuje się bezpiecznie. Na północnym krańcu osady znajduje się świetnie zarybiony staw, będący obiektem zainteresowania niejednego zapalonego wędkarza, który lubi łowić ryby, a nie użerać się z przechodniami płoszącymi ryby z czystej złośliwości.

Najbardziej znanym mieszkańcem Osady jest MG Slythia - przed jej domostwem często można spotkać całe rzesze wiernych wyznawców Slythianizmu, którzy czekają, aż ich obiekt modlitw im się objawi.

Plik:Osada2.jpg

Znajdziemy tutaj również zarządzaną przez wiecznie zapracowanego pana Eugieniusza siedzibę Kompanii Przewoźniczej, która już od dwudziestu lat oferuje mieszkańcom królestwa przewozy do jego najbardziej strategicznych punktów handlowych. Obecnie zapewnia transport do takich miejsc jak: obóz drwali, kamieniołom minotaurów oraz Bekalelu czy też uruchomione niedawno, specjalnie na potrzeby wojska, linie zaopatrzenia do garnizonu stacjonującego nieopodal zniszczonego miasta Raindar. Nawet w obecnych czasach wojennych, mimo narzuconych przez władze zobowiązań, Eugieniusz robi wszystko, by zminimalizować straty i zwiększyć wydajność. Mądrze kieruje się w interesach zasadą, że "w biznesie dobra opinia to połowa sukcesu" i właśnie z tego powodu na miejsce dla swojej firmy wybrał Osadę - miejsce o świetnej renomie. Eugieniusz ma w zwyczaju narzekać na sąsiedztwo Smoczych Jeźdźców, co wielu złośliwych obraca w żart twierdząc, że przedsiębiorca nie postrzega ich jako gwarancję bezpieczeństwa na wypadek ataku Abitańczyków, lecz jako konkurencję w interesach.

Plik:Osada3.jpg

Smoczy Jeźdźcy swoją twierdzę wybudowali na południowym zachodzie Osady w górach nieopodal legowiska smoków. Mają oni dość negatywny stosunek do sąsiadów, których postrzegają jako bogate, samolubne osoby, których nie interesują sprawy innych. Na południowym wschodzie znajduje się wzniesienie będące punktem obserwacyjnym jeźdźca Chrysaora, któremu zdarza się przymknąć oko na wewnętrzne zakazy transportowania obcych, jeśli ujrzy nieco srebrników. Twierdza Jeźdźców składa się z kilku poziomów: na samym dole znajdziemy pomieszczenia przeznaczone dla służby, wyżej znajduje się sala narad, gdzie dyskutowane są trasy lotów poszczególnych Jeźdźców oraz miejsca, w których mają stacjonować. Wychodząc drzwiami na piętrze, jeżeli udamy się ścieżką na północ, dojdziemy na sam szczyt góry, gdzie znajdują się zagrody ze smokami oraz trenowane są nowe osobniki, które następnie przydzielane są nowym rekrutom, jednak należy pamiętać, że to nie Jeździec wybiera sobie smoka, ale to smok wybiera Jeźdźca, z którym tworzy więź do końca życia - jeżeli Jeździec straci życie w boju, jego smok również zginie.